mitt hjerte er ikke bryte, fordi jeg ikke føler noe som helst

17. june 2016 at 1:50 | Raven
Jediný den v roce si vyjdu v bílé košili, a zrovna se pořežu o rozbitý deštník. Milá slečna s dredy mi nabídne kapesník a já se vděčně usmívám. Stojím pak napůl zmoklá na zastávce a mám rudé kapky na rukávech, na které lidi kolem nestydatě civí. Ale v batohu jsou ukrytá posvátná skripta, čerstvě vytisknutá, právě svázaná, a připravená zničit mi další noc. Yay!

Jestli to neklaplo dneska, tak už nevím. A už je mi to jedno. Utěšuje mě krása fisnkých slov, předzvěst děště v ulicích a vůně nikotinu, co mi ulpěla na prstech.

Můj duševní stav se odráží v dusném počasí, a tak útrpně čekám na další a další průtrž mračen. Jako pár dnů zpátky, kdy jsem otevřela všechna okna, sedla jsem si na balkón a pozorovala tu vodní pohromu. Bylo to, jako by se nad město přenesly všechny světové vodopády. A k tomu hrálo Drømmer du om mig. Kouzlo, ve kterém se Hády mění v temný Øresund... hvorfor, hvorfor.

Po třech měsících se zase vidím s M. "Přijde i Ťape," oznamuje mi, a já jsem štěstím bez sebe. Vysedáváme ve Trojce až do večera a já si s cigaretou mezi rty a vodkou s rybízovým džusem po ruce zase připadám jako člověk. A čím víc ze sebe sypu svoje vnitřní otřesy a čím víc cigaret zapaluju, tím lehčeji se cítím. A tak pokračuju, dokud nejsem tak lehká, že se konečně můžu beze strachu nadechnout.

M.: "Pokud nejsi spokojená, k čemu ti je, že v tom zůstaneš?" Point.

Protože hezký chvilku jsou fajn a lidský teplo je taky fajn, ale v čem je kouzlo okamžiku, když to všechno neustále kazí vědomí, že je "něco špatně"? Jak dlouho lze ten kousavý pocit v hrudi a žaludku ignorovat? Měsíc? Rok? Pět let? A pak co? Najednou se rozhlédnu kolem a zjistím, že mě semlelo něco, co jsem nechtěla? Že jsem z pohodlnosti a z utěšování a z přesvědčování "to přece stačí" zůstala někde, kde je pořád "něco špatně"?


Způsobila jsem si to sama. Nejsem před ním upřímná, nedokážu se přimět ukázat mu svoje jizvy, vyzradit mu svoje pocity, ani před ním brečet. Nedokážu se před ním odhalit. (A s touto myšlenkou se venku spouští déšť a já mám konečně pocit, že se něco hnulo.)
Nechci se před ním odhalit. A to je špatně. Nehledě na to, jak se všechno zdá být normální a fajn, a že to už ani lepší být nemůže, je to špatně. Cítím to. Prostě a jednoduše, když ve dvě ráno ležím s knihou v posteli a vzpomenu si na někoho úplně jiného, a na všechny ty nádherný šílenosti, co se k danému člověku vážou, a připadá mi to víc opravdové než to, co v dané chvíli mám a prožívám, tak je logicky v přítomnosti něco špatně.

Carroline, ne zas tak dávno, o svých nekonečných románcích prohlásila: "Nemůžu si pomoct. Prostě něco hledám. Něco skutečnýho. Až to najdu, přestanu."

Myslím, že jí konečně začínám rozumět. Všichni něco hledáme. A nehledě na to, na jak krátkou dobu to získáme, je to pořád tisíckrát lepší, než strávit věčnost s vědomím, že jsme to nikdy nenašli.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kaneli Kaneli | 17. june 2016 at 21:56 | React

To už fakt není normální, že prožíváme úplně ty samé věci! :D
"Pokud nejsi spokojená, k čemu ti je, že v tom zůstaneš?" Point. So much point!
Sydämeni ei rikkomatta koska en tunne mitään - kyllä! Ja minusta tuntuu, että tein oikein. :) Kiitos tis. Oikeastaan, annoitte minulle tiukka tästä kaikesta. Lopulta. Omat vastaukset vastataan, kyllä, minä teen toisen kaneli kahvia ja juhlia tätä.

Ja en tiedä, miksi on olemassa tuhat mil Ostrava. Se on täysin epäreilua.
Juhlitaan hulluutta! ;)

2 Raven Raven | Web | 19. june 2016 at 15:02 | React

Det er sprøtt vi gå gjennom de samme tingene samtidig. Jeg er glad for at du har gjort det, jeg ønsker dere alle lykke i verden.
Jeg skulle ønske jeg kunne gjøre ren beslutning, akkurat som du gjorde. Det er komplisert, endre min følelse til ord. Men jeg ønsker å gjøre det rette, også. Jeg ønsker å føle seg levende igjen.

Avstanden kan ikke stoppe det. Velsigne galskapen, og kanel kaffe. ;)

3 Kaneli Kaneli | 19. june 2016 at 16:13 | React

Kyllä tiedän. Tämä on vaikea ja monimutkainen ja se sattuu (myös jos teit oikean päätöksen ja kysy itseltäsi "minun pitäisi olla onnellinen, että miksi en ole tyytyväinen?" - Tämä on niin outo). Ja tein teoriaa aivoni ja minä vain täytyy muuttaa toiseen kaupunkiin, koska tämä tappaa minut. Työni tappaa minut, vain kaiken tämän. Ja en voi odottaa, haluan sen nyt. Ja siellä on ongelma, becauce syyskuun I tulevat kuulumaan mihinkään, joten nyt en löydä muuta työtä, koska olen nykyisessä työssäni. Ehm, sain kuljettaa pois, anteeksi siitä. :D
Joka tapauksessa toivotan teille onnellinen ja rohkea päätösten. Sinun pitäisi tehdä supersankari aiheuta - se auttaa. ;)
Myös Löysin tumblr: "Etäisyys ei merkitse mitään, kun joku merkitsee kaikkea."

4 Raven Raven | Web | 21. june 2016 at 23:58 | React

ja, de er sanne ord ...
"Avstand betyr ingenting når noen betyr alt." - Ja. uansett hvor mange mil til Ostrava, betyr det ikke endre noe. Jeg savner deg, dine finske ord, dine øyne ... ehm, faen, dette er så dumt jeg skal gå gale. :D

5 Kaneli Kaneli | 23. june 2016 at 7:36 | React

Aww, Minrakas! ^.^
Se on niin söpö! Ja olen hullu kaksi Koska kaipaan hymysi, sinun chesnuts silmät ja ajattelun te hepls minut hengissä toinen päivä - vain ajatella teistä. Ja meidän pitäisi definitelly tavata, pickup itse selvää, että me olemme niin hullu. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama