hvis jeg mislykkes, vil jeg falle fra hverandre

19. june 2016 at 18:43 | Raven |  cinnamon life
Hlavní je nepanikařit. Nádech, výdech. Nesmíš se vypařit. Počítej. To je ono, počítej.

Počítám kredity a každou chvíli začínám brečet. Druhé F svítí vedle prvního F a jejich rudá záře je tím silnější. Nezvládla jsem to. Prvotní vztek a potřeba (sebe)destrukce nad provedenou nespravedlností (co víc o tom mám kuva vědět?!) už jakž-takž polevila.

Namísto toho vzdávám další nepotřebný předmět (sbohem, historie) a pomalu formuju email s prosbou o termín na září. A počítám. Když odhodím dva předměty, zbyde mi dost kreditů na další postutp? (opravdu se nedivím, že Foletti nenávidí tenhle systém, sbírat kredity na další postup je k vzteku!) Počítám, a zbyvá mi jedna zkouška. Poslendí před létem, a poslední do kreditového minima tohoto semestru.

I kyby měl svět shořet a měsíc explodovat, tuhle musím udělat. Když to neudělám, neotevře se mi žádost na další studium. Když nebudu moct podat žádost, nejsem evidovaná v dalším ročníku, nejsem student a nemůžu si včas sestavit rozvrh. Když si nesestavím rozvrh včas, budou v září všehny předměty plný a skupiny rozebraný, a nebudu moct dát šéfové vědět, jak mám školu, a tudíž nebudu mít práci. ("studenti mají studovat, ne pracovat")

Na jedné zkoušce náhle stojí celá moje blízká budoucnost, a to ani nejde o státnice.

Hroutím se a mám chuť se na celou školu zvysoka vykašlat. Nejraději bych všechno nechala ležet a odjela do toho Říma hned, hlavně daleko od všeho a od všech, co mě ničí.


Včera se za mnou F. stavoval do práce. Zaskočilo mě to, a celou dobu našeho krátkého rozhovoru jsem měla v rukách ledové kafe a byla jsem moc zaneprázdněná jeho konzumací. Nevím, co mu mám říkat, a tak jen ploše odpovídám a uhýbám pohledem. Vyložil si to jako stud a červenání. Políbil mě na čelo a já mu popřála štěstí ke státnicím. Pak zase odešel.
A před chvílí jsem si na něm přes email vybila vztek z nezvládnuté zkoušky. Výborně, Raven, jen tak dál.

Jdu se učit. But first, let me have a cry and mental breakdown. (viz.)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kaneli Kaneli | 19. june 2016 at 20:40 | React

Saanen halata sinua liian, rakas.
Toivotan teille onnea ja älä itke.
Ja kyllä, luotto järjestelmä imevät ja viime tentit liikaa.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama