tid og forandring

25. may 2016 at 1:38 | Raven
Dlouho jsem se neozvala. Tento semestr utekl jako voda, a přesto se toho tolik stalo... zběžně, největší zvraty:Sestru vyhodili z vysoké a teď si dělá řidičák a přemýšlí, co dál se životem. Bere to docela statečně. A babička se znovu vrátila do nemocnice, rakovina je zpět. Teď jí končí druhé kolo léčby, uvidíme, jestli to k něčemu bude.

F poznal mou rodinu, hlavně mé druhé prarodiče, a já poznala jeho rodiče. A vše proběhlo hladce! O_o

Tak nějak jsem se socializovala se skupinou v našem Semináři, a přijala jsem myšlenku práce pod Folettim... a během dvou týdnů už mám zadané téma na bakalářku a pár prohýřených večerů ve společnosti jeho skupiny. Na úkor toho nestíhám předměty z historie, ale kdo by nechtěl sedět u vedoucího doma, ve velkém bytě u kostela, a popíjet do dvou do rána? Zvlášť, když je přítomna rozkošná Karolínka? Svět potřebuje víc takových něžných stvoření.

V létě jedeme na roadtrip do Albánie, stejná sestava jako na Rumunsko. Už teď se nemůžu dočkat! Chce to víc takových zážitků. A sestra mě láká na krátký výlet do Londýna, a to se prostě neodmítá.

Podařilo se mi sehnat stabilní brigádu, yay, budu mít z čeho platit léto! Teď jen neudělat nic, za co by mě chtěli vyhodit.
No a největší a nejčerstvější novinka: vyšel mi Erasmus. (tadá!) Příští jaro odletím do Itálie a budu sepisovat bakalářku v prosluněném Římě. Hahahah. Takže hledám letní kurz italštiny pro lamy a představuju si, jak si někde poblíž univerzity sháním byt. (Sapienza prostě nevede koleje, ach... nemáte někdo známé v Římě? :D) Zajímavé, že to přišlo zrovna teď, kdy jsem začala kout pikle na útěk z domácího hnízda někam do vlastního, do starého bytu s vysokými stropy a vrzajícími parketami...

No, alespoň se zase něco děje. Stagnace mi nesvedčí, a když se moc nudím, mozek mi začíná předhazovat minulost, a to ve většině případů nevěstí nic dobrého (pokud tedy nejde o vzpomínky na min kjær, pochopitelně)...

Opět je noc, a jako každé zkouškové, i teď se loučím se spánkem, zítra odpoledne mám totiž zkoušku z barbarů a zatím jsem to viděla jen zběžně. Ano, to je přece nejlepší situace, kdy se ozvat na blog! Ale konec blbnutí. Je čas vybalit čokoládu a horké mléko, a ponořit se do gauče. Bude to dlouhá noc...
Omluvte případné chyby. Už teď jsem dost unavená, a těžko říct, jak přežiju příštích 5 hodin.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kaneli Kaneli | 25. may 2016 at 18:39 | React

Ah, kadehdin johdanto F. vanhemmillesi ja päinvastoin, koska meillä on vielä tämä "norelantionship" ja minä älyttömästi tästä. Anyway ... Roma? Se on mahtava! Olen onnellinen puolestasi.
Ja myös tämä valtava huoneisto hurmaavilla Karolinka? Ohhoh. Haluan tämän liian. :D

2 may may | 3. june 2016 at 2:52 | React

Erasmačka zdraví skoroerasmačku. To bude jízda.
Někoho v Římě znám, ale bydlí s rodiči a bratrem, který si holí chlupy na hrudi. Mám se ho aspoň zeptat, kde tak bydlí študenti?
(Jsem ráda, že ta odmlka byla o trošku méně zlověstná a katastrofická, než jsem si stihla vymyslet)

3 Raven Raven | Web | 3. june 2016 at 22:34 | React

[2]: No to tedy bude jízda.
Jo, za tuto informaci bych ti byla převelice vděčná. Musím si dát dohromady alespoň přibližnej obrázek... takže každá rada má cenu zlata.
(No jo, mizím a objevuju se, dle potřeby. Musím se toho zlozvyku nějak zbavit, dlouhé ticho svádí k divným představám a vyvolává pocity katastrofy.)

4 stuprum stuprum | Web | 4. june 2016 at 0:21 | React

Pokud ségra neví jak dál, pošli ji za mnou. Už jí program vymyslím. :D

5 may may | 15. june 2016 at 15:59 | React

[3]: Takže prosím, veškeré info, co mám o bydlení studentů:
"I think most of them live near the university sapienza and near metro station "Bologna", but it depends on what university she's going to! I would advise she gets a house near her university if she doesn't want to commute a lot (and it's pretty time consuming). As for the housing, I am sure there are loads of houses with Students. Not sure how it works but maybe she can find something on the internet? Like Facebook groups or something.. The best metro line is, I would say, the orange one (line A), as it's the quickest. But the blue is linked to sapienza university  and that's where most students are!
So basically an apartment where students live; the internet should be helpful!"
-nepříliš helpful, obávám se :D Ale aspoň něco. Univerzita ale určitě bude mít nějaké dohlížeče nad zahraničními studenty, kteří budou schopni poradit... Hodně štěstí s hledáním!

6 Raven Raven | Web | 16. june 2016 at 23:22 | React

[5]: Oh, děkuji! Co jsem tak zjišťovala od okolí, bylo mi řečeno zhruba totéž - ideálně sehnat byt poblíž Sapienzi, protože pěškobus je spolehlivější, než veškerá tamní doprava (o ceně nemluvě). :D  Univerzita tohle právě vůbec neřeší, Sapienza totiž nevede koleje a vyloženě hlásí, že zahraniční studenti si musí najít bydlo sami. V kampusu se vždy najde pár nabídek.. No, o to větší zábava... Každopádně ti moc děkuju, máš to u mně. ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama