det er vakkert vintervær...eller ikke?

28. january 2016 at 18:13 | Raven |  cinnamon life
Kdyby mi to nebylo blbý, nejspíš bych vám popřála šťastný nový rok... ale je konec ledna. Nadruhou stranu, před chvílí jsem odevzdala seminárku z architektury, a můj mozek se ještě nestihl zresetovat, takže si to nejspíš můžu dovolit: tak šťastný nový rok.

Vím, že jsem zpomalená. Halloween prožívám asi měsíc a pak už mám rovnou Vánoce, a z těch zase žiju do půlky února... takže světýlka na oknech mám ještě teď (a jelikož mi praskla žárovka v lustru, slouží teď jako zdroj světla). Stromeček tu zůstane až do dalšího roku (pokud neumře), a jediná ztráta, se kterou se nejsem schopná vyrovnat, je cukroví. Na druhou stranu, řešit problémy tím, že nejím, se zatím osvědčuje.
Stěny pokoje zdobí neurčité značky na budoucí police. V knihovně mám bordel jako ještě nikdy (o zbytku bytu nemluvě). Snaha o pořádek na stole vyústila v bordel všude kolem. Ve všem a na všem jsou kočičí chlupy, a od včerejší noci se Slečnou Š. a F. a spoustou vína i skvrny od vína. Víte, jak nejlépe trávit noc před velkou prezentací k doktorskému studiu? Opíjením s přítelkyní a její kamarádkou, a následným půlnočním blbnutím na houpačkách v blízkém parku.

Zkoušky, koncem prosince tak hezky rozvržené, nakonec probíhaly úplně jinak. Jak taky jinak. Tři už mám úspěšně z krku, čtvrtou jsem dopsala dnes (a že mi ten Nidaros dal pěkně zabrat) a poslední dvě se táhnou do února, gotika pátého, seminárka do germanistiky do konce měsíce. Pravěká náboženství jsem po rozumném zvážení prostě vzdala, nemám na to čas, sílu a ani odvahu. Tak trochu to vzdávám a noci před zkouškami už neležím v knihách, ale stavím puzzle. Nový level prokrastinace. No a ještě sbírám achievementy ze Serious Sama. Poslední úlovek: Lovec kachen (zabij 100 harpyjí odstřelovací puškou). Protože mám tolik času nazbyt.
Navíc padl plán s Kodaní. Meh.

Nejhorší zjištění nového roku: můj plán s bakalářkou nevychází, můj milý profesor není a v nejbližší době ani nebude usilovat o pozici školitele, takže teď je to buďto Foletti, nebo... vlastně nic. (Ještě se můžu zeptat Kesnera, ale jeho zaměření je přeci jen na současnost, a moc by mi s prací nepomohl.) K tomuhle prostě už není co dodat...

Jediné dobré zprávy jsou nový ISIC (kde už se konečně sama sobě trochu podobám), finální rozvrh na další semestr (doufám), a potencionální brigáda v Kočičím pelíšku (prosímprosímprosím). A jestli všechno dobře dopadne, půjdu si do hračkářství koupit panenku a budu spokojená. Ještě kdyby tak na všechno napadal sníh. Deset nad nulou v únoru (skoro)? To není zima podle mých představ.

Takhle si ten sníh užiju leda ve Středozemi.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Kaneli Kaneli | 28. january 2016 at 20:36 | React

Jsem líná psát anglicky/překládat/whatever. Takže...
Zrovna popíjím víno k tvému článku. Úchvatné.
Výzdobu z Halloweenu mám v pokoji ještě teď (a myslím, že tam ještě dlouho zůstane). Co bych dala za světýlka! Mně praskla lampa (ne žárovka, ale rovnou lampa!) u postele, takže si tu zoufale svítím velkým lustrem (což nesnáším) nebo si malou lampičku přenáším z jednoho rohu pokoje do druhého.
Hah! Hádej, kdo bude dělat linecké (a možná vaječňák) na Velikonoce. :D
Wish you luck, honey. With exams, potential work and everything. ;)

2 (skořicová) Raven (skořicová) Raven | Web | 29. january 2016 at 13:35 | React

[1]: Dobře, že dnes nejsem líná sama, heh.
Halloween je vlastně třetina roku. Nemá cenu cokoliv sundávat. Praskla ti lampa? A to se ti povedlo jak?
Mmm, linecké. Yummy. Ale na Velikonoce mám cukroví slíbeno, takže zas tolik nezávidím. :)
A dnes si pečení užiju dost, mám v plánu vegetariánské šneky. Jsou delikátní, pokud se mi před procesem trouby nerozpadnou...

3 Kaneli Kaneli | 30. january 2016 at 21:20 | React

[2]: Jo, vcelku zajímavě. Takovým tím kovovým "koncem" věšáku jsem se nějak přiblížila ke (a dotkla) "kloubu" lampy (chtěla jsem si to pověsit na trubku od topení, která je hned za lampou. Tak to zajiskřilo na tom kloubu a vyplo...
Jupí, tak nebudu sama, kdo dělá takové šílenosti jako je "cukroví na Velikonoce". :D
Jestli se povedou, chci recept. ;) Já budu mít delikátní pečení pistáciových cupcakeů v úterý. A jelikož je to na narozeniny a ne na "běžné pečení", očekávám pohromy nejtěžšího kalibru...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama