vil du bli min valent... lege?

20. november 2015 at 1:34 | Raven |  cinnamon life
Týdenní pronásledování migrénou vyvrcholilo pondělního večera zimnicí. Začalo to nenápadně, mírnou bolestí v krku a touhou přitopit. Skončilo to tak, že jsem ležela v posteli v tlustých ponožkách, mikině, pod dekou a dvěma peřinami, a stejně F. cítil, že se třesu jako ratlík. O půlnoci nastal zlom a přišla horečka, kdy mám hlavu jako heliový balónek a příjemné teplo mi barví tváře. Přecházet vzdálenost pokoj-kuchyň je nebezpečný hazard se životem. Nemám doma paralen. Celou noc mě pronásledují divné sny a každou půlhodinu se budím. Zdá se mi, že hořím. Mám rudé dlaně a chvílemi nesnesu na kůži žádnou pokrývku. Sálá ze mě takové horko, že je to moc i na F.

"Asi jsem právě došla do stádia, o kterým sní každý cosplayer - naprosté sžití s danou postavou."


Další ráno mi vaří čaj. Snažím se moc neskuhrat, ale každý pohyb hlavou je peklo. Padám do bezvědomí každou půlhodinu a pokaždé se probouzím s hrůzou, kolik času uběhlo. Nakonec ho posílám domů, aby se nenakazil, a zbytek volného dne raději zaspím. Teplota volně klesá na mých standartních 34,7° a bolest hlavy ustupuje. Kašel sílí. Přečíst sto stránek v knize je nadlidský výkon, který mi trvá většinu dne. Nakonec to vzdávám a raději spím.

Včerejší starostlivá návštěva se z večera protáhla až do dnešního rána. Některé léčebné metody prostě zahrnují druhé lidi. (ehm, ehm) O půl třetí ráno mám po třech dnech o čaji a suchém pečivu skutečný hlad. (Naštěstí nejsem jediná.) Úvahy, jestli si uvaříme těstoviny nebo palačinky. Nakonec vítězí hermelíny z trouby a brusinky. Ve čtyři ráno mě trápí jen bolavý krk, loudící kočky a plné břicho. Usínáme asi na hodinu, než musí vstát a jít do školy. Nakrmil kočky a uvařil mi čaj. Mávám mu z postele a ještě na chvíli upadám do spánku.
Další den v posteli už bych nepřežila a tak vstávám. Dost možná chyba. Nejsem schopná se na nic soustředit, čtvrtý den bez drijáku na povzbuzení se projevil komatem od půl sedmé do jedenácti. Celkové utlumení. Musím si dávat pozor, abych se v kuchyni při manipulaci s nožem neřízla.

O produktivitě tohoto týdne nelze pochybovat, jen co je pravda...
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 stuprum stuprum | Web | 21. november 2015 at 0:56 | React

A není lepší ho přežít než být produktivní? :)

2 (skořicová) Raven (skořicová) Raven | Web | 24. november 2015 at 22:02 | React

[1]: Když nebudu produktivní teď, tak další týdny nepřežiju. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama