melodi i våre hjerter - sangen av fjellene

8. november 2015 at 6:26 | Raven |  cinnamon life
Za ten měsíc, co jsem se neozvala, se mi povedla spousta věcí.F. má vyhrazený šuplík. Nějak jsme k tomu dospěli přes debatu aby-nedošlo-na-téma "proč si zasloužím šuplík". A stejně jsem dalšího dne našla v emailu zprávu, v jejímž předmětu stálo "10 důvodů, proč si zasloužím šuplík ;)" Humorista. :)
Když je tady, úplně se mění atmosféra bytu. Čas je víc relativní, kočky víc v klidu, a já jsem klidná a práce i komunikaceschopná. A k půlnoci pak usnu bez prášků a spím skoro celou noc. A ta rána s domácími vaflemi a obřími hrnky čaje jsou zkrátka úžasná (a jeho snídaně jsou i důvod, proč mu odpouštím spaní 'na úhlopříčku').

Pořídili jsme si koťátko. Je rezavo-bílý, nenažraný, neskutečně rozkošný a jmenuje se Geronimo. Allonsy ho toleruje do takové míry, že ho stále nechává naživu. Stupeň jeho roztomilosti je takový, že i z něj tál i týpek, co přišel odečítat plynoměr.

SDU kromě Gruzie pořádalo i zájezd do Německa, a protože mi bylo trochu líto, že mi velká cesta nevyšla, přihlásila jsem se alespoň na tu malou. Víkend v Německu po architektuře, aneb šílenství a krása v jednom: v hledáčku samá gotika a baroko, každý den čínská kuchyně a jiná ubytovna, a především spousta nečekaných pohledů na naše "odpovědné dospělé" (aka profesory). Zjištění, že něco na způsob německé konverzace ovládám natolik zdatně, že jsem schopná objednat si v restauraci jídlo a (ve spolupráci s Janne) přeložit ne-němčinářům většinu jídelního lístku. Vracím se domů plná zážitků, s novými knihami, tunou fotek a kilometry v nohách... a s vědomím, že celá třetina SDU teď kvůli Myšce a Tomíkovi přepočítává cennosti na vycpané jezevce... mě nevyjímaje.
Další víkend Zlín a úžasný dárek v podobě koncertu Epica & Eluveitia Tour a hned následující večer XIII. století v brněnským Metru. Někde mezi pátkem a nedělním ránem ztrácím hlas. I have no regrets.

Když pomyslím, jak jsem se začátkem října chvástala, že jsem prototyp super-studenta, tak jsem koncem měsíce sklouzla do ukázkového kavárenského povaleče. Úspěšně ignoruju povinnosti a psaní seminárek. K norské fonologii jsem si přečetla jeden usmolený článek na tetě Wiki, a to ještě ani ne celý, protože jsem u něj usnula, povinnou literaturu ke státnicím okázala přehlížím, klauzurní práce o smrti v novověku se stala novým strašákem zpod postele, a ještě jsem se zcela nerozhodla, o čem budu mít koncem listopadu přednes ve Formě & Funkci.
Doháním leda tak sociální interakce s lidmi, které jsem (pár) měsíc(ů) neviděla, piju spoustu kafe a slintám nad knihami, které si nemohu dovolit. Nejraději bych trávila dny v posteli v obležení koček, s dostatečnou zásobou čaje a horkého kakaa, poklidně si listovala Knihou od řeky Sandá, poslouchala Sigur Rós (jak by asi zněl Sæglópur na tom gramofonu, co jsem dostala k narozeninám?), a z post-halloweenské extáze se plynule přesunula do Vánoční nálady.

Jsem unavená, opět do takové míry, že ani neusnu, ale v daný moment mi to nevadí. Už není tma. Lampy zhasnou do půl hodiny. S blížící se zimou je mi vždycky líp, a funguje to i letos. Jsem za to ráda. A až napadne sníh...


A aby to všechno náhodou nebudilo dojem, že je můj život růžovoučkej a sluníčkovej, tak dodám, že mi tohle všechno kazí fakt, že mě doktorka posílá na malý zákrok. Posledních sedm let mám v sobě takovej malej "proto-nádor", kterej se teď začal ozývat, a kterej by se při větší míře stresu mohl rozvinout v hodně ošklivý věci (a přece nechvi uzavřít rodinný kruh rakoviny, že). Paradoxně ten největší problém je předoperační, aneb jak všechny ujistit, že můžu jít do narkózy, aniž by hrozilo, že mě už neprobudí... No a pak je tu ten obávaný zubař, kterého taky už nějaký pátek odkládám. A ještě budu. Jsem nachlazená, a to se k zubařům nechodí, ne ne. *kašli-kašli* (Jestli má každý člověk na světě danou podobu své 'zubaté s kosou', tak ta moje je nepochybně zubař s vrtačkou.)
Takže asi tak...
 

1 person judged this article.

Comments

1 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | Email | Web | 9. november 2015 at 3:58 | React

Gratuluju ke kot'átku, ráda bych ho viděla. Jak se tak dívám, tak jsi asi jeden z těch št'astných lidí a to je dobře. Moc dobře.
Taky se na podzim a v zimě pomalu zlepšuje nálada.
Přeju hodně štěstí u doktora. Vlastně u všech. At' je to dobrý.

2 (skořicová) Raven (skořicová) Raven | Web | 9. november 2015 at 4:26 | React

[1]: Děkuju! Když je okolí schopno rozlišit můj životní stav jako šťastně-probíhající, nějak mě to kope k tomu to tak nějak udržet.
Podzim s zimou jsou nejlepší.
Díky, snad to dopadne nějak slušně...

3 Kaneli Kaneli | 9. november 2015 at 23:58 | React

Allonsy ja Geronimo! Knííík. (Kyllä, aloin katsella Doctor Who kaksi vuotta sitten ja kyllä, se on MAHTAVAA!)
Vohvelit ja kuppi teetä? Se on taivas.
Toivon, että sinulla on hieno, todella.

4 (skořicová) Raven (skořicová) Raven | Web | 11. november 2015 at 3:31 | React

[3]: Doctor Who er helt fantastisk!
Ja, himmelen faktisk. Og de lange, kalde netter er trygt og godt igjen ... (vel, bortsett fra i kveld, haha)
Takk, håper jeg også, men noe jeg tror det er ingen grunn til å bekymre seg for mye.

5 Eleanor Eleanor | 14. november 2015 at 22:26 | React

Ja seuraava episodi on: rotu korppi, hah! :D
Olen iloinen lukea sitä. :)

6 stuprum stuprum | Web | 15. november 2015 at 0:03 | React

Zubař tě dostihne, až ho budeš nejmíň čekat, já musel nedávno v horečkách na pohotovost, protože se bolest zoubku nedala vydržet. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama