det er ikke noe slikt som "for mye kaffe"

25. november 2015 at 8:10 | Raven |  cinnamon life
05:00
Když večer od půl šesté do půl osmé pijete obří kafe, aby kofeinový šok nějakým způsobem přenesl vaše chřipkou zdevastovaný tělo přes úžasnou, ale jako vždy nekonečnou přednášku o gotice, nežádoucí účinek může být, že po zbytek noci budete sedět u počítače a po milionté rozmýšlet téma semestrální práce do Formy&Funkce, hledat v systému školní knihovny literaturu k sepsání příručky o jazyku, který zas tak dobře neovládáte, a pomocnou literaturu vůbec, dohledávat a opravovat špatně zapsané francouzské názvy katedrál, zkoumat mimo jiné okruhy ke státnicím a dělat si manikúru při sledování Gilmorových děvčat.
Za hodinu a čtyřicet pět minut mi zvoní budík. V devět mám přednášku.
Zabte mě.07:20
První budík minul. Čekám na druhý. Jsem po snídani a umírám na zimu a kašel. Téma Basilica de San Francesco změněno na Nidarosdomen. Protože raději luštím texty v angličtině a norštině, než v italštině a němčině. A taky proto, že v Gettce máme krásnou publikace zaměřenou na Trondheim.
Vypsaný papír knih na další postup a sakrování, že jsem s tím nezačala dřív. Všechny knihy, které bych potřebovala, jsou rozebrané až do konce roku. Na germánský jazyky nás chodí sotva patnáct, proboha. To se všichni rozhodli pitvat norštinu, nebo jsou studenti norskýho jazyka vážně tak neochotní koupit si vlastní učebnici syntaxu?

07:30
Přemýšlím, jestli budu stíhat další díl Gilmorek. Pak mi dojde, že nemám přečtené materiály na dnešní přednášku. Tři soubory plné textu pana Kroupy teď asi nedám. Jdu si dát nakopávací pilulku a povzbudivou lžící stodalu. Snad mě to nezabije.

08:00
Druhý budík, oznamující, že se mám pomalu vypakovat z domu, právě hučí po mé levici. Po přednášce potáhnu domů poklady z knihovny, tedy pokud je shledám vhodnými pro práci, a odpoledne mě čeká ještě jedna úmorná hodina.
Asi to jistí další velký kafe, hmm...?
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 stuprum stuprum | Web | 25. november 2015 at 21:57 | React

Z Nidarosdomen teču. Je v ní něco, co nabádá k údivu. :) Taky se mi líbí ty varhany tam uvnitř, mistrovské dílo píšťal. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama