zombie, zombie

2. october 2015 at 14:37 | Raven |  cinnamon life
Slavím úspěch měsíce září. Achievement unlocked: ZOMBIE WALK

aneb konečně jsem se dokopala ke svému vůbec prvnímu zombie pochodu v Brně. Yay!

Udělat ze sebe zombie nakonec nebylo tak těžké, jako udělat ze sebe zase člověka... Akci jsme podnikly s Janne, každá z nás běhala v pauze mezi přednáškami mezi školou a domovem, abychom dodělaly detaily, a nakonec jsme s taškou plnou věcí obsadily dámské záchodky lékařské fakulty (proč se ztrapňovat před našincem, když můžeme před doktory) a provedly proměnu.

"Teď ještě potkat OJ, a bude to kompletní. Už to vidím: 'Dobrý den, právě jdeme na pochod zombie. Ano, jsme naprosto normální, dospělí jedinci. Mimochodem, můžu u vás psát bakalářku?'"

Třešničku navrch našeho mrtvolného vzhledu dodal zombie-maskér u karantény. Polil nás krví. Šlo tedy o imitaci, která nejen vypadala, ale i voněla a chutnala jako krev. Když jsem viděla svůj obličej, musela jsem uznat, že věrohodněji bych nevypadala, ani kdybych byla skutečně po smrti.
I přes vlezlou zimu jsme si celý pochod perfektně užily. Jen se divím, že jsem si při všem tom střílení a válení po zemi neuhanala chřipku (můj zombie převlek totiž tvořily průsvitné letní šatičky), a že F. neměl infarkt, když mě viděl, protože za ty tři-čtyři hodiny všechna krev dávno zaschla a vytvořila šílený efekty, takže jsem vypadala ještě hůř... no nešla jsem takhle pozdravit ségru? Jistěže! >:)
Jelikož jsem se ještě neměla čas v klidu posedět doma, všechno to špinavý, roztrhaný a zkrvavený oblečení se válí v koupelně na pračce. Kdyby tam někdo vešel, tak nevím, co si pomyslí...

Výuka u nás na semináři oficiálně započala tento týden, a prozatím moje snahy o zaměření studia na určitou dobu bodují. Tento semestr ovládá gotika. V závěsu se drží severské kmeny, jejich jazyky a náboženské zvyky v pravěku. Přednášky o norské literatuře jsem si zušila, protože se zdá, že se vlastně vůbec nekonají, a i když na úterý večer opět nestíhám kurz, pořád se můžu učit sama. Taky padla výprava do Gruzie, a místo toho jedeme koncem října do Německa, obdivovat gotiku (já) a baroko (Janne). A příští týden do Prahy, protože raný středověk a karolisnká renesance, ach.

Uchvacuje mě panika z vůbec prvního kolokvia a ještě větší panika ze seminárky o srovnání germánských jazyků, aneb napiš gramatickou příručku o norštině. Tak si říkám, jestli mě tento můj 'zájmový' předmět nepřivede do akademického hrobu...

Z nějakého důvodu mám tendence být super-student, důstojně vyřizovat dospělácké záležitosti (nejhorší ze všeho!) a zároveň udržovat nějaké sociální interakce s okolím, takže to v praxi vypadá tak, že ze školy chodím za tmy, neustále přebíhám mezi učebnami a domovem, lítám na poštu, do plynáren a na dopravní podnik, a celý volný čtvrtek trávím v knihovně přípravou referátu, abych měla volný víkend na oslavu narozenin Carroline a dědečka. (A v duchu mých tradičních nočních výletů, které si nemohu odpustit, jdu s půlnocí ke Carroline domů, protože u mně doma v posteli je už moc zima... a pak brzy ráno chvátám domů, protože mi konečně přišli vyčistit a zapnout kamna.)

Je to teprve první týden, ale jsem tak unavaná, že když se dostanu domů na víc jak hodinu, upadám do mikrospánku třikrát během deseti minut. Upřímně doufám, že si na ten nový režim rychle zvyknu, jinak to ještě bude hodně zajímavé.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Antia Antia | Web | 2. october 2015 at 19:10 | React

Zombie walk, gratuluju. :D :)

2 Ang Ang | Web | 3. october 2015 at 0:14 | React

awh. taky se na ten zombiewalk budu muset někdy podívat. když už mi tak říkají i ve škole. :D
všichni jsou teď nějací unavení.

3 stuprum stuprum | Web | 3. october 2015 at 18:58 | React

Když se řekne gotika, odteďka si vybavím zombie a krev. Dřív kostely všech svatých a rozvaliny hradu. Máš na mě vliv. :)

4 E. E. | Web | 4. october 2015 at 1:12 | React

Wow, na Zombie Walku jsem ještě nebyla, ale plánuji ho každý rok :) Muselas vypadat úžasně! Letos se chci zúčastnit, alespoň zombie závodu, který se koná 31. října :)

5 (skořicová) Raven (skořicová) Raven | Web | 4. october 2015 at 16:26 | React

[1]: Děkuju. :)

[2]: Stát se zombie s darem vrozeného mrtvolného vzhledu je snadné jako facka. Doporučuju vyzkoušet, pobavíš se! :) Ta únava už začíná připomínat životní styl...

[3]: Tak tomu říkám velmi špatný vliv. :D

[4]: O tom už jsem slyšela od Carroline, ale jelikož běh není můj šálek kávy, budu ten den všechny mrtvé běžce z bezpečné dálky podporovat na koncertě XIII. století. :p

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama